"Rekabet Gücünüzü Arttırmak İçin Acele Edin.."

DIŞ TİCARET YÖNETİMİ VE GÜMRÜK REJİMİ EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı

Küreselleşen dünyada uluslararası ticaret, dünya ekonomisi ve sosyal medya gibi konulardaki önemli değişikliklerle ilgili çeşitli örnek uygulamalar yapılacaktır.

 

Dış ticaretin tüm süreçlerinin uygulamalı olarak, örnekler ile “bu bilgi iş hayatında nasıl karşıma çıkar? ve nasıl kullanabilirim?” mantığıyla işleneceği bu eğitimde, katılımcıların kendi iş fikirlerini uluslararası pazarlara nasıl taşıyacakları ve bir firmanın dış ticaret departmanında çalışabilecek seviyeye gelmesi hedeflenmektedir.

 

Gümrük tarifeleri, ithalat ve ihracat mevzuatı, dış ticaret rejimi değişkenlere değinilerek, dış ticaret işlemlerine destek veren kurum ve kuruluşlar hakkında bilgi edinerek dış ticarette teslim ve ödeme şekilleri gibi bir çok konuda bilgi ve beceri kazandıracak yoğunlaştırılmış bir eğitim uygulanacaktır.

 

Eğitim Konuları:

 1. Kavramlar
 2. İhracat İşlemleri
 3. İthalat İşlemleri
 4. Kambio Mevzuatı
 5. Ödeme Şekilleri
 6. Sözleşme
 7. Gümrük Rejimi
 8. Devlet Yardımları
 9. Dış Ticaret Belgeleri

Eğitime Kimler Başvurmalı : İşletmelerin ithalat ve ihracat departmanlarında çalışan veya çalışmayı hedefleyen profesyoneller, dış ticaret ve gümrük müşavirlik firmalarında çalışan veya çalışmayı planlayanlar ile kendi işlerini uluslararası alana taşımak isteyen girişimciler

Eğitim  Süresi : 30 Saat (Hafta  içi 3’er saatlik bölümler şeklinde)

Eğitim Yeri : AHİCERT

Eğitim Durumu : ÖN KAYIT

 

Kontenjan : 20

 

Eğitime Katılım : En fazla devamsızlık saati: 4 ders saatidir.Bu sürenin üzerinde devamsızlık yapılması halinde katılımcının eğitim programı ile ilişiği kesilecek, ücret iadesi yapılmayacaktır.

 

Sertifika : Eğitim sonunda Üniversite Onaylı ve Ahicert imzalı Dış Ticaret Uzmanlığı sertifikası verilecektir.

 

Katılım İçin Gerekli Belgeler :

 1. Kayıt/Başvuru Formu
 2. Nüfus Cüzdanı

Eğitim Tarihi ve Saati : Eğitim tarihi açıklanacaktır

Bilgi Formu

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com