"Rekabet Gücünüzü Arttırmak İçin Acele Edin.."

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı:

“Girişimcilik” kavramı İngilizce’de “entrepreneur” sözcüğü ile ifade ediliyor, entrepreneur asıl olarak Fransızca dilinden İngilizce’ye geçmiş bir sözcük ve kelime anlamı ise “başkası için çalışmak yerine kendi planını hayata geçiren, risk alıcı, sorumluluk bilinci yüksek kişi” olarak tanımlanıyor. Popüler olan başka bir tanım ise,“girişimci ürettiği ürün veya hizmeti paraya dönüştürebilen kişidir.”

En genel ifade ile girişimci, kar amacıyla riski üzerine alan kişi olarak tanımlanabilir. Girişimci, mal ve hizmet üretimi yapabilmek için, üretim öğelerini en iyi koşullar altında bir araya getiren kişidir. Riski üzerine alarak, başkalarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, üretim öğelerinin alımını yapar, bunların bir araya getirilmesi imkanını sağlar.

Fikrin oluşmasından firma kurulması ve işletme süreçlerinin sürdürülmesine kadar uzun meşaketli bir süreçtir. Türkiye’de yeni girişimlerin Yüzde 80’i ilk 5 yıl içinde kapanmaktadır. Daha fikir aşamasında doğru adımların atılması için doğru yönlendirmelere ve analizlere ihtiyaç vardır.

Eğitim sonunda iş fikrinin şirkete dönüşmesi için gerekli bakış açısı ve teknik bilgi elde edilecektir. İş Fikrinin fizibilitesi gerçekleştirilerek yatırımın reel olarak karlılığı hesaplanabilecektir. Ayrıca özellikle kuluçka döneminde şirket sürdürülebilirliği için gerekli olan mali ve yönetim ipuçları elde edilerek şirket başarı oranı artırılacaktır.

Eğitim Konuları:

 1. Proje Hazırlama
 2. Şirketlerin Kuruluş İşlemleri Süreci ve Maliyetleri
 3. Etkili Sunum Teknikleri
 4. İş Planlama
 5. İş Modelleri
 6. İnnovasyon
 7. Devlet Destekleri

Eğitime Kimler Başvurmalı : İş Fikri Olanlar, Girişimcilik potansiyelini ve kapasitesini geliştirmek isteyenler, İş fikrine fon bulmak isteyenler

Eğitim  Süresi : 15 Saat (Hafta  içi her gün 3’er saatlik bölümler şeklinde)

Eğitim Yeri : AHİCERT

Eğitim Durumu : ÖN KAYIT

 

Kontenjan : 20

 

Eğitime Katılım : En fazla devamsızlık saati: 4 ders saatidir. Bu sürenin üzerinde devamsızlık yapılması halinde katılımcının eğitim programı ile ilişiği kesilecek, ücret iadesi yapılmayacaktır.

 

Sertifika: Eğitim sonunda Üniversite Onaylı ve Ahicert imzalı Girişimci Sertifikası verilecektir.

 

Katılım İçin Gerekli Belgeler :

 1. Kayıt/Başvuru Formu
 2. Nüfus Cüzdanı

Eğitim Tarihi ve Saati : Eğitim tarihi açıklanacaktır

Bilgi Formu

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com