"Rekabet Gücünüzü Arttırmak İçin Acele Edin.."

KOBİ DANIŞMANLIĞI VE EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı

KOBİ danışmanlığı ve Eğitimini alan katılımcılar mevcut iş durumunun analizini yapabilir, iyileştirme için gereken ihtiyaçları belirleyerek bu ihtiyaçları karşılayacak adımları gerçekleştirebilir ya da çalışmaların iş güvenliği, sürdürülebilir olması gibi konuları yönetebilir.

KOBİ Danışmanlığı ve Eğitimi;  KOBİ’lerin mevcut durumunu analiz ederek sorun alanlarını tespit eden, çözüm önerileri getiren, yönlendirme ve tavsiyede bulunan bilgi, beceri ve yetkinliği arttıran bir eğitim programıdır.

Eğitimi sonrasında katılımcılar, İSG ve çevre güvenliğini sağlamak, iş organizasyonu ve süreç takibi, iş programı yapmak, çalışma ortamını düzenlemek,  hizmet teklifi hazırlamak, hizmet süreçlerinin kayıtlarını tutmak, mali prosedürleri yürütmek, hizmet kalitesini geliştirmek, verilen hizmetleri izlemek, öz değerlendirme yapmak, müşteri ilişkilerini yürütmek, müşteri portföyü oluşturmak, verdiği hizmetleri tanıtmak, hizmet öncesi hazırlık yapmak, KOBİ ile görüşme sürecini planlamak, KOBİ ile görüşmeyi gerçekleştirmek, KOBİ ile prensip anlaşması hazırlamak, KOBİ’nin mevcut durumunu değerlendirmek, KOBİ’nin faaliyet yapısını analiz etmek, KOBİ’nin mali yapısını analiz etmek,  KOBİ’nin İK yapısını analiz etmek, KOBİ’nin pazarlama faaliyetlerini analiz etmek, KOBİ’nin üretim (mal/hizmet)faaliyetlerini analiz etme, KOBİ’nin dış çevre analizini yapmak, analiz sonuçlarını değerlendirmek, KOBİ ile hizmeti konumlandırma çalışması yapmak, sorun alanları ve çözüm önerileri ile ilgili görüşme gerçekleştirmek, hizmetin kapsamını belirlemek, KOBİ ile sözleşme yapmak, hizmete ilişkin uygulama sürecini yürütmek, hizmete ilişkin faaliyet planlarını yapmak, risk analizi yapmak, kaynak planlaması yapmak, kontrol noktaları oluşturmak, hizmetin uygulama sürecini izlemek ve değerlendirmek, hizmetleri raporlamak, KOBİ için hizmetin sürdürülebilirliğini sağlayarak, danışmanlık hizmetini sonuçlandırmak, hizmet süreçlerini dokümanter etmek, izleme ve değerlendirme sistemini tanıtmak, danışmanlık hizmetini sonuçlandırmak, mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürütmek, bireysel mesleki gelişimini sağlamak, meslektaşlarının mesleki gelişimine katkı sağlamak gibi konularda yeterlilik kazanacaklardır.

 

Eğitim Konuları:

 1. Kavramlar ve Metodoloji
 2. Müzakere Teknikleri
 3. İletişim Teknikleri
 4. Kobi ve Tanımı
 5. İşletme ve Yönetim Fonksiyonları
 6. Stratejik Yönetim
 7. Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri
 8. Verimlilik Arttırma Teknikleri
 9. Zaman ve Toplantı Yönetimi
 10. Devlet Destekleri

Eğitime Kimler Başvurmalı : Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yöneticileri, ile personelleri, Yeni Girişimciler

İş kurmuş KOBİ’lerin Firma durumunu analiz etmek ve onları bir adım ileriye götürmek amacıyla bu eğitim programından faydalanabilir.

Eğitim  Süresi : Eğitim  Süresi : 30 Saat (Hafta  içi 3’er saatlik bölümler şeklinde)

Eğitim Yeri : AHİCERT

Eğitim Durumu : ÖN KAYIT

 

Kontenjan : 20

 

Eğitime Katılım : En fazla devamsızlık saati: 4 ders saatidir.Bu sürenin üzerinde devamsızlık yapılması halinde katılımcının eğitim programı ile ilişiği kesilecek, ücret iadesi yapılmayacaktır.

 

Sertifika : Eğitim sonunda Üniversite Onaylı ve Ahicert imzalı Kobi Uzmanlığı sertifikası verilecektir.

 

Katılım İçin Gerekli Belgeler :

 1. Kayıt/Başvuru Formu
 2. Nüfus Cüzdanı

Eğitim Tarihi ve Saati : Eğitim tarihi açıklanacaktır

Bilgi Formu

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com